İlişki Yönetimi

Sevgiliyle yapılabilecek 20 süper eğlenceli şey

Yazar:  | 

Sevgiliyle yapılabilecek 20 süper eğlenceli şey

Amacınız ister ilişkiye heyecan katmak olsun, ister monotonlaşan ilişkiyi kurtarmak olsun sevgiliyle yapılacak eğlenceli şeyler bulmak isteyebilirsiniz. Her ilişkide ister istemez heyecan kaybolabilir, ilişki monotonlaşabilir. Özellikle sürekli olarak görüşüyorsanız bu duygulara kapılma olasılığınız oldukça yüksek.

Rutinleşen ilişkilerde daima tehlike çanları çalmaktadır. İki taraftan birisi monotonlaşan ilişkide heyecanını kaybederse yeni bir heyecan peşine düşebilir. Özellikle yeni ilişkilerde bu sorun sıklıkla yaşanır. Eğer durum fark edilip de derhal hareketlilik getirmeye çalışılmazsa sonuç aldatılmaya kadar gidebilir.

Uzun soluklu ilişkilerde ise monotonlaşmanın getireceği durum genellikle kavga ve soğukluktur. İki tarafında uzun süredir verdiği emekler göz önüne alındığında ayrılık ve aldatma durumları kısa süreli ilişkilere nazaran daha seyrek olarak yaşanır. [Beni seviyor mu? 16 adımda aklını okuyun.]

Rutinleşen ilişkilerin ilacı farklı şeyler denemektir.

İster kısa süreli, ister de uzun süreli bir ilişki olsun heyecanını kaybeden bir ilişkide heyecanı tekrar canlandırmak için farklı şeyler denemek gerekir. Sevgiliyle yapılacak eğlenceli aktiviteler ilişkiler için daima bir ilaç gibidir. Gün yüzüne çıkan pek çok sorunun altında yatan gizli neden iki tarafın da ilişkiden bekleneni alamamasıdır. Eğlence ve güzel anılar da pek çok ilişkide eksikliği yaşanan şeylerdir.

Güzel an yaşamak, eğlenceli anları geri getirmek ve yıllar geçse bile tekrar hatırlayıp birbirinize anlatacağınız anılara sahip olmak için karşı tarafın adımlarını beklemeniz sizi bir yerlere götürmez. Unutmayınız ki sağlıklı bir ilişkide her iki tarafta ilişki için özveri göstermelidir. Bu sebeple ilişkide unutulmaz anlar yaşamak için ilk adımı atmakta çekinmemeniz tavsiye edilir.

Sevgiliyle yapılabilecek eğlenceli, romantik ve ilginç şeyler neredeyse sınırsızdır. Ne fazla para, ne fazla emek ne de fazla zamana ihtiyacınız vardır. Biraz yaratıcılık ve beyin fırtınası ile neler yapabileceğinize siz de şaşıracaksınız.

Sevgiliyle yapılabilecek süper eğlenceli 20 şey:

1- Beraber yemek yapmak: Beraber yemek yapmak birlikte vakit geçirmenin en güzel yollarından biridir. Tabi ki yemek yapın derken bir tencere makarna yapmanızı söylemiyoruz. Makarna, kısır gibi basit yemekler yerine internetten bulduğunuz değişik mutfakların lezzetlerinden yapabilirsiniz. İster ismi hoşunuza gitsin ister görüntüsü, yabancı bir mutfaktan bir yemek beğenin ve bunu yapmaya çalışın.

Yemek yaparken kafanız yemekte olduğu için beyninizdeki sorunlardan uzaklaşmış olursunuz. Ayrıca sevgilinizle yakınlaşmak ve daha güzel sohbetlere yelken açmak için yeterli alanınız ve vaktiniz vardır. Bu durum özellikle belli bir süreden sonra sohbet etmekte zorlanan erkekler için ideal bir durumdur.

Yemek sonunda günün belki de bir kadeh şarap ile oldukça romantik bir akşam yemeği ile devam ettirebilirsiniz.

2- Pikniğe gitmek: Pikniğe gitmek daima eğlencelidir. Piknik kültürü ailemizden geldiği için ne zaman pikniğe gitsek sıcak bir ortamın içindeymişiz gibi hissederiz. Sevgilinizle derin bir bağ kurmak için tam da aradığınız ortamı piknik ile bulabilirsiniz.

İster mangal ile et pişirin ister evde kısır ve kurabiye hazırlayıp yola çıkın. Pikniklerin güzel geçmesinin sırrı ince detaylardır. Giderken yanınıza kilim, gazete, su gibi temel ihtiyaçları almayı unutmayın. Aksi takdirde azar işitmeniz içten bile değil.

Günü kart oyunları, top oynama gibi eğlenceli aktivitelerle süsleyin. Günün sonunda artık birbirinize daha da bağlı olacağınız kesin.

3- Beraber bir kursa yazılmak: Aynı kursa gitme fikri oldukça güzel bir fikirdir, hele ki ortak zevkiniz söz konusu ise. Kurs ne kadar sıra dışı ise o kadar eğlenceli olabilir. Sıra dışı kurslar bulmak şehrinize bağlı olarak zorlaşabilir ya da kolaylaşabilir. Büyük şehirlerde kurs çeşitliliği daha fazladır.

Resim kursu, müzik enstrümanı kursu, dil kursu, fotoğraf kursu, dağcılık kursu, dalgıçlık kursu, yelkencilik kursu size verebileceğimiz ve kolay bulunabilen kurslardır. Kurs içinde beraber geçirdiğiniz zamana ek olarak kurs dışında da kursta öğrendiklerinizi çalışma bahanesiyle oldukça fazla zaman geçirebilirsiniz.

4- Resim yapmak: Büyük boy bir kağıt, iki adet fırça ve bir miktar akrilik boya belki de tek ihtiyacınız olan şeylerdir. Resim yapmak çocukken çok eğlenceliydi. Şimdi neden olmasın ki? Resim kabiliyetinizin üst düzey olmasına gerek yok. Yaptığınız resmin de hiçbir önemi yok. Tek önemli olan şey büyük boy bir kağıda ortak bir resim çiziyor olmanız.

Kağıdın bir kenarından o, diğer kenarından siz boyamaya başlayın ve yanlışlıkla birbirinizin elini yüzünü boyamayı da ihmal etmeyin. Eğer resmi beğenirseniz anı olarak saklayın. Bu tip anılar ilişkinizi daha da sağlamlaştırır.

5- Duvar boyamak: Evli iseniz ya da beraber yaşıyorsanız bir odanızın duvarını boyayabilirsiniz. Tabii ki bir önceki tavsiyedeki tavsiyeler bunun için geçerli değildir. Yaptığınız resim bir şeye benzemez ise batmış bir duvara sahip olabilirsiniz. Bu yüzden önceden hazırlık yapmanız gerekebilir.

Duvara boyayacağınız resmi önceden belirleyin ve bir kağıda bastırın. Bu baskı elinizde bir kılavuz niteliğinde bulunsun. Eğer resim yapma konusunda tecrübesiz iseniz duvara boyamaya başlamadan önce başka bir alanda elinizi fırça darbelerine alıştırın. Kurşun kalemle genel hatları duvara çizdikten sonra boyamaya başlayabilirsiniz.

Alternatif ve daha güvenli bir yöntem ise duvara bir duvar kağıdı yapıştırıp onun üstüne resim çizmektir. Eğer resmi beğenmezseniz bir şekilde duvar kağıdından kurtulabilirsiniz.

6- Birbirini giydirmek: Birbirini giydirmek kulağa tedirgin edici gelebilir zira sevgililerin giyim zevkleri birbirine uymayabilir. Sizin onun için hayal ettiğiniz tarz onun hoşuna gitmeyebilir ya da onun sizin için hayal ettiği giyim tarzı sizin hoşunuza gitmeyebilir. Bunu göze almalısınız.

Aksi bir durumda ise olay daha da ilgi çekici olur. Beraber alışverişe çıkıp birbiriniz için kıyafetler seçmek ve bunları denemek güzel sonuçlara gebedir. Hatta birbirinizle uyumlu bir tarz elde edebilir ve bu tarz ile aktivitelere katılabilirsiniz.

7- Oyun konsolları oynamak: Beraber playstation ya da bilgisayar oyunları oynamak oldukça eğlenceli olabilir. Şaşırtıcı şekilde bazı kızlar playstation oynadıktan sonra bunu oldukça severler. Beraber oyun konsolları oynamanın asıl eğlenceli tarafı oyun oynamayı karşı tarafa öğretmek olabilir, zira pek çok kız hayatında hiç oyun konsolu oynamamıştır. Pozitif taraftan bakarsak eğer sevgiliniz konsol oyunlarını severse bir de oyun arkadaşı edinmiş olursunuz.

İlla ki oyunu konsollarda oynamak zorunda değilsiniz. Hayal gücünden başka bir şeye ihtiyacınızın olmadığı oyunlar düşünebilirsiniz. [Sevgiliyle oynanacak 10 Efsane oyun]

8- Birbirinize değişik masajlar yapmak: İnternetten değişik masajlar öğrenmek ve bunları bir birinizde uygulamak romantik bir adım olabilir. Birbirinize sarılmanın, dokunmanın vücutta bağ kurma özelliği olan oksitosin hormonunun salınımını tetiklediğini hatırlatıyoruz. Birbirinize masaj yaparak aranızdaki samimiyeti ve bağı kuvvetlendirebilirsiniz.

9- Farklı bir spora başlamak: Her ne kadar bazı insanlar spor yapmayı sevmese de spor yapmak başlı başına bir zevktir. Yorulmak vücutta endorfin hormonu salınmasını sağlar ve kendinizi iyi hissedersiniz. Sevgilinizle yapabileceğiniz sporlar ile hem sporu sevebilir hem de daha sağlıklı bir hayata sahip olabilirsiniz.

Olayı daha da ilgi çekici hale getirmek için farklı sporlara yönelebilirsiniz. Yürümek, koşmak ve bisiklet binmek her çiftin eğlenceli şekilde yapabileceği aktivitelerdir. Bunların yanında yoga, tenis, dağcılık, yelken, sörf, okçuluk gibi farklı sporlar denemek süper eğlenceli olabilir.

10- Yakın arkadaşlara şaka yapmak: Şaka yapmak evrensel olarak süper eğlencelidir. Öyle ki samimi arkadaşlar birbirine daima şaka yapmak için yer ararlar. Şaka kurbanı olmak ilk başta negatif duygular doğursa da sonrasında anlatılabilecek komik bir anıya dönüşecektir.

İster sevgiliniz ile birbirinize şaka yapın, ister suç ortağı olup yakın arkadaşlarınıza şaka yapın hiç fark etmez. Sonuç olarak eğlenceli anlar yaşayacağınız kesindir. Sizlere beraber yaşayan bir çiftin birbirlerine şaka yaptıkları ve bunları videoya çekip youtube üzerinden yayınladıkları youtube kanalını incelemenizi tavsiye ediyorum (prankvsprank). İzlerken bile insan eğleniyor.

11- Beraber bisiklet sürmek: Bir bisikletiniz yoksa yakın bir arkadaşınızdan edinebilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa bisiklet kiralama yoluna gidebilirsiniz. Şehrinizde böyle bir hizmet var ise fazla oyalanmadan güzel havaların keyfini bisiklet sürerek çıkarabilirsiniz.

12- Lunaparka gitmek: Lunapark yediden yetmişe herkes tarafından çekici bulunur. Lunaparktaki sesler ve ışıklar hemen modunuza yansır. Sevgiliyle yapılabilecek eğlenceli şeyler arasında belki de en güzellerinden biridir. Bir lunaparka gidebilir ve çocuklar gibi eğlenebilirsiniz. Vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

13- Su savaşı yapmak: Ev içinde, piknikte ya da açık havada sevgiliniz ile ya da kalabalık bir grupla su savaşı yapabilirsiniz. Bunun için büyük oyuncakçılarda bulabileceğiniz basınçlı su tabancalarından alabilirsiniz. Her tabancanın kalitesine göre maksimum su fışkırtabileceği bir mesafe vardır.

Savaşı bir iddia üzerine oynayabilirsiniz. En çok ıslanandan bir şeyler ısmarlamasını isteyebilirsiniz ya da sevgilinizden sizin için özel bir şeyler yapmasını isteyebilirsiniz.

14- Yastık savaşı: Güzel bir uykudan sonra ya da uykuların kaçtığı bir gecede yastık eğlence aracınız olabilir.

15- Ata binmek: Eğer birlikte hep aynı şeyleri yapmaktan sıkıldıysanız ata binmek sizin için farklı bir deneyim olacaktır. Şehrinizde ata binmeye olanak tanıyan işletmeleri araştırarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Bazı turistik yerlerde ata binme imkanı sağlanabilir. Belki güzel bir kahvaltıdan sonra gününüzü bu farklı deneyim ile devam ettirebilir ve güzel bir anı yaşayabilirsiniz.

16- Birbirinize mektup yazmak: Eğer farklı şehirlerde yaşıyorsanız birbirinize mektup yazmak oldukça romantik olacaktır. Ansızın kapınıza gelen bir mektup gizem yaratacaktır ve normalde sizin için sıradan gelebilecek bir konuşma dahi oldukça ilgi çekici olacaktır.

Sevgilinize bir sürpriz yapıp ona bir mektup yazın. Mektubu kısa ve öz tutarak ondan da bir cevap beklediğinizi dolaylı yoldan belirtin. Birbirinize gönderdiğiniz mektupları saklama fikri de size cazip gelecektir.

17- Doğa yürüyüşü: Bir gün için şehir stresinden ve gürültüsünden uzaklaşmak istiyorsanız dağ yürüyüşü bunun için biçilmez bir kaftandır. Sevgiliniz ile spor ayakkabılarınızı kuşanıp kendinize bir güzergah belirledikten sonra sabah erken saatlerde yola çıkabilirsiniz.0

Güneşin yeni doğduğu vakitler bunun için idealdir. Belki de günün doğuşunu dağın yamacından da izlemek isteyebilirsiniz. Zorlu yürüyüşleri öğle sıcağına denk getirmekten kaçının. Sabah çıkış, akşamüstü dönüş ideal bir plandır. Yanınıza su, telefon ve atıştırmalık yiyecekler almayı unutmayın.

18- Kamp kurmak: İster kumsalda olsun ister dağda dere kenarında olsun kamp kurmak herkesin yaşaması gereken bir tecrübedir. Kamp kurmak sanıldığı kadar kolay değildir. Böcekler, sıcaklık, sert zemin ve diğer hayvanlar ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Kendinizi daha güvende hissetmek isterseniz paralı kamp alanlarını tercih edebilirsiniz. Kamp yapmanın en güzel tarafı ateş başında yapılan muhabbetler ve oyunlardır.

19- Rol yapın: Birbirinize bir gün için roller biçin ve o rolün dışına çıkmayın. Örneğin bir gün boyunca yeni tanışmışsınız gibi yapın. Ya da evliymişsiniz gibi. Çocuğunuz varmış gibi.. Tüm eğlence sizin yaratıcılığınıza kalmış.

20- Klasik gençlik oyunları: Genellikle ortaokul ve lise zamanlarında öğrenilen klasik oyunlar daima eğlencelidir ve yıllar geçse de eğlencesini kaybetmez. “Doğruluk mu cesaretlik mi?” bu tarz oyunlara örnek verilebilecek bir oyundur.

Sevgiliyle yapılabilecek eğlenceli şeylerin sınırı tamamen yaratıcılıkla sınırlıdır ve insanoğlunun yaratıcılığının sınırı yoktur. Eğer siz de ilişkiye heyecan dolu bir başlangıç yapmak istiyorsanız ya da monotonlaşan bir ilişkiyi canlandırmak istiyorsanız bu 20 örnek sizin için bir başlangıç olsun. Yaratıcılığınızı kullanın ve hiç kimsenin yaşayamadığı anıları sevgilinizle yaşayın.

6 Comments

 1. Sudecan

  Nisan 20, 2016 de 8:42 pm

  Ben sevgilimle ay ışığında denize girdim tavsiye ederim eglenceli

 2. Kdry

  Kasım 1, 2016 de 1:22 am

  Benim koca odun isten eve evden ise izinli olduğu gün mal gibi yatıyor…

  • Tuğba

   Aralık 6, 2016 de 1:18 pm

   ☺☺

  • Semoş

   Aralık 17, 2016 de 9:57 pm

   :))

  • burak

   Aralık 19, 2016 de 9:13 am

   Yorgunluk stres hepsi o yüzden ama biraz daha ilgi gostermeli

 3. Zehra TUNCEL

  Aralık 16, 2016 de 2:38 pm

  Boşa onu kadriye

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mraniye escort
maltepe escort
Pendik Escort
Ataşehir Escort
turk porno