Nasıl Yapılır

Eski sevgiliyi geri kazanmanın 13 Süper etkili yolu

Yazar:  | 

Eski sevgiliyi geri kazanmak.

Hayatımız boyunca aşkı arar dururuz. Aslında ona ulaşmak ve hayatımızın aşkı ile tanışmak için oldukça çaba sarf ederiz. Aşkı kovalamak konusunda yetenekliyiz ama onu elde tutma konusunda pek yetenekli olduğumuz söylenemez.

Bir şekilde biriyle tanışırız ve ondan hoşlanırız. Tanıdıkça sevmeye çalışırız ve ona alıştıkça aşk büyüsü etkisini göstermeye başlar. Bir anda hayatımızda sahip olduğumuz en değerli şey olur, gözlerimiz kapanır ve ondan başkasını göremeyiz. Aslında ilişkideki tüm sorunlar da burada olmaya başlar. Bu büyü öyle etkilidir ki onu kaybetmemek adına yaptığımız hataların farkına bile varamayız. Aşkımızı elimizde tutmak adına yaptığımız şeylerin ilişkimizi bitirdiğini göremeyiz.

Aşk da doğadaki her şey gibi doğar, yaşar ve ölür. Hiçbir şeyin sonsuza kadar sürmeyeceği kesin. Aşk da hiç bitmeyecek gibi gelir ama ne yazık ki biter. Aşk biter ama sevgi daima yaşar. Terk ediliyorsanız bilin ki sorun aşkın bitmesi değil, aşkla beraber sevginin de bitmesidir, zira biriyle mutlu ve uzun bir ilişki yaşamak için aşk bir gereklilik değildir; sevgi gerekliliktir.

Biten bir ilişkinin ardından yeni bir sayfa açmak isteriz ama kısa sürede aşk acısı ağır gelir ve eski sevgiliyi geri kazanmanın yollarını ararız. Arkadaşlarımızdan onu geri kazanma taktikleri ediniriz ve uygulamaya çalışırız. Başarısız oldukça, çabalarımız sonuçsuz çıktıkça geri dönmesi için dua ederiz. Bu uğurda eski sevgiliyi geri getirme büyüsü bile yapanlar olur.

Gideni geri getirmek ve sevgiliyi yeniden kazanmak için doğaüstü güçlere değil, doğru strateji ve taktiklere ihtiyacınız vardır. Aşağıda verilen 3 adımlı stratejiyi doğru şekilde uygularsanız eski sevgiliyi geri döndürmekle kalmayıp onu baştan çıkarıp sizin için pervane olmasını sağlayacaksınız.

Terk eden sevgiliyi geri döndürmek için 3 adımlı strateji:

1- Değişim.

Değişim adımının amacı ilişkinize objektif bir gözle bakarak hatalarınızı anlamak ve bu hataları düzeltmektir. Bunun dışında kişisel bakım ve hayat tarzı olarak kendinizi daha yükseklere çıkarmak ve çekiciliğinizi arttırmak diğer bir önemli amaçtır.

2- Aklına girmek.

Değişim adımını uygularken eski sevgiliyle mesafeyi korumak isteriz. 3 adımlı stratejinin işe yaraması için bu önemlidir. Diyette olan birini hayal edin. Onu sürekli gördüğünüzde günden güne zayıfladığını fark etmezsin. Zayıfladığını ancak eski kıyafetleri olmamaya başlayınca anlarsınız. Diğer bir senaryoda ise diyette olan bir arkadaşınızı 1 ay görmezsiniz. 1 ay sonra gördüğünüzde birkaç kilo bile vermiş olsa kilo verdiğini anlarsınız.

Tıpkı diyet örneği gibi eski sevgilinizin sizin değiştiğinizi fark etmesi için sizin ortalardan kaybolmanız en etkili yoldur. Kendinizi daha çekici hissettiğinizde artık onunla tesadüf gibi görünen olaylar içine girmelisiniz. Onun karşısına çıkmalı, konuşmalı ve ona yeni kendinizi göstermelisiniz. Ancak onunla olan ilk karşılaşmalarınızda özlediğinizi belli etmemelisiniz. 3. Adımın etkili olması için gerekli olan şey budur.

3- Baştan çıkarma.

İlk iki adımı uyguladıktan sonra artık ilgimizi ona göstermek ve onun bizi istediğini hissettiğimiz anda kendimizi ağırdan satıp geri çekilme zamanıdır. Aşamalı olarak onu daha çok istediğimizi gösterip, onu heyecanlandırıp daha sonra soğuyarak onun aklına girmek, sürekli bizi düşünmesini sağlamak en büyük amacımız.

Bir süre sonra sizi özlediğini söyleyecektir. İster bu olduğunda ona geri dönersiniz, isterseniz de olayı ilerletip onu çılgına çevirebilir ve psikoloji oyunları ile onun aklını fethedebilirsiniz.

Eski sevgiliyi geri kazanmak için 13 etkili adım:

1- Değişim

 1. Kontrolü eline al.

Ayrılık sonrasında kontrolü kaybederiz. Duygularımıza hükmedemez ve acı çekmeye başlarız. Ona mesaj atıp özür dilerken buna engel olamaz ve onu geri kazanmak uğruna gururumuzu yerler altına alırız.

İlk olarak aşk acınızı dindirin. [15 adımda aşk acısı nasıl geçer.] Kendinizi o kadar kötü hissetmemeye başladığınızda daha mantıklı adımlar atabilir, yapılması gerekeni görebilirsiniz.

Bazen sizi kızdırmak ya da sizinle oynamak için size mesajlar atabilir. Kendinizi kolay satmayın. İstediği an geri döneceğinizi hissetmesin.

 • Mesafe koy.

Aşk acınızı dindirip kontrolü ele aldığınızda onunla aranıza mesafe koymak daha kolay olacaktır. Üçüncü adımı uygularken başarılı sonuçlanması için mesafe koymanız en önemli noktadır. Onunla iletişimi kesip sizi takip etmesini engellemelisiniz.

Numarasını, facebook adresini silmeniz gerekmez. Aksine el altında bulunmaları iyi seçim olur. Ancak sizi takip etmesini engellemek için facebookta onu kısıtlılar grubuna alabilirsiniz. Bu sayede sizi değişim sürecinde göremeyecek ve siz onunla ileriki zamanlarda karşılaştığınızda şaşıracaktır.

 • Dış görünümünü değiştir.

Çoğumuz görünebileceğimizin yarısı kadar bile güzel ya da yakışıklı görünmeyiz. Kendimize yakışmayan ve eski moda şeyler giyer, saçlarımızı yüz tipimize uygun yapmayız. Makyaj yapmayı kalem çekmekle biter diye düşünür, parfümü ise lüks olarak görürüz.

Sadece doğru saç rengi, tarzı ve modaya uygun ve tarz bir giyim tarzı ile normal biri insandan istenilen insana dönüşebilirsiniz.

Fazla kilolarınız varsa diyet ve spor ile onlardan kurtulun. Çok zayıfsanız, kemiklerini sayılıyorsa biraz fazla yiyerek kilo alın.

Azimli ve kararlı bir yapıyla birkaç ay içinde kendinizdeki değişime şaşırabilirsiniz. Başka insanların sizin hakkındaki yorumları değişecektir. Sizi tanıyamayacaklar ve eskisinden daha çok ilgi gösterip dikkat vereceklerdir.

 • Tarz yarat.

Dış görünümü değiştirmek kolaydır. Birkaç değişiklikle bile dış görünümde harikalar yaratabilirsin. Ama iş özgüvene geldiğinde o değişim ve gelişim o kadar kolay değil. Özgüven kazanmak için giyiminden yaşantına kadar uzanan bir hayat tarzı benimsemen ve uygulaman gerekir.

Bir giyim tarzı oluşturmak ve insanlardan bu yönde iltifatlar almak özgüvenini uçurabilir. Daha sosyal, eğlenceli ve hareketli bir hayat tarzı yaratmak en az giyim kadar önemlidir. İnsanların sana değer verdiğini görmek çok iyi hissettirir.

2- Aklına girmek.

 • Seni hatırlamasını sağla.

3 adımlı stratejinin ilk adımı olan değişimi gerçekleştirdikten sonra artık yeni seni göstermenin vakti geldi. Tabii ki bunu direkt olarak arayarak göstermemek gerekir. Bebek adımlarıyla başlayıp yavaş yavaş hayatına girmek gerekir.

Bunun için ilk yapmanız gereken onu facebookta kısıtlılar listesinden çıkarmak ve arada bir gönderilerini, resimlerini beğenmek. Birkaç beğeniden sonra gönderilerine yorum yapabilirsiniz. Bu sayede sizin profilinize girebilir ve değişiminizi resimlerinizden ve gönderilerinizden görebilir.

 • Yüz yüze gelin.

Ufak bir farkındalık yarattıktan sonra yapılması gereken şey bu farkındalığı geliştirmek. Bunun için de tesadüf gibi görünen karşılaşmalar yapmaktır. Eski sevgilinizin çalıştığı yerden geçmek, check-in yaptığı mekana gitmek bu tip şeylere örnektir. Mühim olan şey tesadüf gibi görünmesidir.

Böyle karşılaşmalarda yapmanız gereken yanına gidip konuşmaktır. Ancak konuşmanın içeriği sıradan bir arkadaşla nasıl konuşuyorsanız öyle olmalıdır. Tartışmaktan, flört etmekten ve laf sokmaktan kaçının. Sıradan bir arkadaş gibi davranın. Ondan sonra tüm duygularınızın gittiğini ve ne aşk ne de nefret duymadığınızı hissettirmeye çalışın.

Bu sayede kendini üstün görüyorsa bile biraz şaşıracaktır. Onca zaman boyunca peşinden koşmuş, aşık olmuş ve kendini paralamış insan nasıl olur da bu kadar kısa süre içinde hem daha çekici olup hem de her şeyi geride bırakabilir. Bu durum onun egosuna biraz zarar verebilir.

Tesadüf gibi görünen bu buluşmalardan sonra ortak arkadaşlarınız aracılığı ile grup halinde buluşma ayarlamaya çalışın. Amacınız onunla baş başa kalma ve daha uzun sohbet etme imkanı sağlamak olmalı. Bu olmadan bir sonraki adıma geçmek neredeyse imkansızdır.

 • Dolaylı yollardan ilgini belli et.

Değiştiğinizi gördükten ve arkadaş gibi davrandıktan sonra karşınıza çıkabilecek sorun onun da sizi arkadaş olarak görmesidir. Bunun önüne geçmek için sıradaki yapılması gereken şey ilgimizi belli etmektir. Ama bunu direkt olarak söyleyemeyiz ya da gösteremeyiz. Yarattığımız büyü o anda bozulur.

İlgimizi direkt olarak göstermek yerine dolaylı olarak göstermeyi tercih edin. Bu sayede hem kendinizi kolay göstermemiş olursunuz hem de onun kafasını karıştırırsınız. Dolaylı yollardan ilgi göstermeye örnek olarak normalden uzun olan kesişmeler, ufak iltifatlar ve dokunmalar sayılabilir.

Burada da bebek adımları ile başlayıp daha ciddi adımlara geçmeliyiz. İlk başta ufak bakışmalar ile başlarken daha sonra koluna girmeler olabilir. Facebook durumunuza imalı yazılar yazmak olabilir. Arkadaşlarına onu sorabilirsiniz. Emin olun arkadaşları ona iletecektir durumu.

Bu sayede ona karşı boş olmadığınızı hissedecektir ama neden ciddi bir adım atmadığınızı da merak edecektir. O merak ederken siz onun aklına daha ve daha çok gireceksiniz. Belki direkt olarak ilk adımı atsaydınız egosunu tatmin etmek için sizi reddedebilirdir. Ama böyle yaparak hem reddedilmiyorsunuz hem de merak uyandırıyorsunuz.

3- Baştan çıkarma.

 • Flört et.

Aklına girdikten sonra flört etmek ve yeniden bir sevgi baloncuğu oluşturmak kolaydır. Muhtemelen bu adımda onu geri kazanırsınız. Ancak işi daha da ilerletip onu çıldırtmak istiyorsanız ondan gelen adımlara karşılık vermeyip arada bir flört edip arada bir kaybolmak isteyebilirsiniz.

 • Kafa karıştır.

Baştan çıkarma kısmı onun aklını karıştırmaktan ibarettir. Flört ederek ona ilginizi açıkça belli edersiniz. O da size karşılık verir ama siz sonraki adımı atmak yerine geri adım atarsınız. Konuşmaları durduk yere keser ya da her mesaj attığında cevap vermezsiniz.

 • Ona dokun.

Ona sarılmak, koklamak ve fiziksel olarak yaklaşmak oksitosin hormonu salgılatır. Oksitosin hormonu insanlar arası bağ kurmakta önemli rol oynar. Siz de ona bu hormonu salgılatıp size bağlanmasını ve sizi istemesini sağlayın.

Onu heyecanlandırın ama istediği şeyi asla vermeyin. Öpüşecek kadar yaklaşın ama onu itin. Beline sarılın ama o sarılmaya kalkınca çekilin. Bu sayede sizinle çıkmaya devam etseydi elde edileceği şeyleri görecek ama ayrı olduğunuz için onlara ulaşamayacak. Onu öpüşmek gibi konularda heyecanlandırırsanız bunu isteyecektir. Siz de ona vermeyince biraz da olsa kızacaktır. Bu sefer sizi elde etmeyi kendine bir görev olarak seçecektir.

 • Belirsiz ol.

Bir sıcak bir soğuk davranarak belirsiz ol. Bazen onun dokunuşlarına ve sana yaklaşmasına izin ver. Bazen de onu azarla. Size karşı bir adım attığında kızıp kızmayacağınızı bilemesin. Bu belirsizlikler onu sizin yanınızdayken tedirgin olmaya iter. Bazen yaptığınız azarlamalar yüzünden ona sıcaklık gösterdiğiniz anlara bağımlı olacaktır.

Kritik nokta onu fazla korkutup uzaklaştırmamaktır. Bir azarlamadan sonra onu affeder gibi ufak bir bağışlama emaresi olarak biraz yaklaşabilirsiniz.

Belirsiz olmak uygulaması zor, ama doğru uygulandığında eşi bulunmaz bir yetenektir.

 • Onu çıldırt.

Bu adıma kadar her şeyi doğru yaparsanız sizi çok isteyen bir eski sevgiliniz olacaktır. Onu daha da çıldırtmak istiyorsanız onu çok istediğinizi söylemeniz ve araya birleşmemek için engeller koymanız ihtiyacınız olan şeydir. Onu artık öpebilirsiniz ama öpüşmeyi yarıda kesip bunu yapamayız demelisiniz. Bir an sevgili gibi davranıp sonra aynı kitabı tekrar okumak istemediğinizi söylemelisiniz.

Doğru yaparsanız sizi o kadar çok isteyecektir ki tehdit bile edecektir. Siz artık fethedilmesi gereken bir insansınız.

 • Kıskandır.

Tüm bunları yaparken, onun aklını fethetmişken sizi bir başkasıyla görmesi, bir başkasının sizi istediğini bilmesi onun duygusal olarak kontrolden çıkmasını sağlayacaktır. Sadece ona ait olmanız için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Tüm adımları doğru ve tadında yapabilirseniz terk eden sevgiliyi geri kazanmakla kalmayıp onu sizin için çıldıran birisi yapmış olursunuz.

21 Comments

 1. kerim

  Aralık 20, 2015 de 9:24 pm

  Yazinizi okudum. Cok iyi birde benim konumla. Ilgili bilgi alabilirsem. Cok. Guzel. Olacak. Bana. Ulasirsaniz cok memnun olurum

 2. Ebru

  Ocak 28, 2016 de 7:07 am

  Tam bir ay 21 gündür ayrıız. Erkek arkadsım aile sorunum var diyerek benden ayrılmıstı tekrar barısmıstık. Bu seferde durduk yere ayrıldı. Senı sevmıorum ıstemıorum defol gıt sıktırol gıt senden nefret edıorum . Dedı lanet olsun senı tanıdıım gune dedi ve kufur ettı sulalem bı araa gelsede senı almam annemın olusunu gorımkı senı almam dedı seevmıstım ama abılerıme herkese anlattıgı ıcın bızı ayrıldım demıs nasıl gerı dondure bılırım erkek arkadasımı acaba bana yardım edın lütfen ben çok seviyyorum onu.?

  • şafak

   Ekim 22, 2016 de 7:16 am

   soyadı ne soylen belki ayrılan kişi bn olabilirim

  • hulya

   Kasım 24, 2016 de 4:45 am

   Senin ilacın bende bak ona sürekli eski anılarından bahset onu cok sevdigini hersey yapabilecegini söyle ne istedigini keşfet ve ona baglı kaldïgını söyle ben yaptım aynï durumdaydım ama barıştık suan cok iyiz😉

   • hulya

    Kasım 24, 2016 de 4:48 am

    Ayn

 3. dilek

  Şubat 4, 2016 de 10:01 am

  way çok ii kesinlikle işe yarar die düşnrmm uygulanması gerekn bişi çok mantıklı yhaa… :)))))

 4. Serkan

  Şubat 16, 2016 de 1:07 am

  Merhabalar hocam ben sevdiğim kızdan evlilik arifesinde benden ayrildi inatci dır her turlu ortamdan kısıtladı beni facebook instgram gibi telimdede watsap line engel köyü aradigimdada acmiyor mesajlarima cevap vermiyor çok inatçıdır koc burcu ve isrardan hoslanmiyor bu durumda ne yapmayalim hocam yardımcı olurmusunuz onu kazanmak istiyorum

 5. Burak

  Temmuz 19, 2016 de 12:15 pm

  Hocam çok güzel yazmışsınız cidden okurken anı yaşadım harika olmuş ellerinize sağlık

 6. faruk

  Ağustos 27, 2016 de 3:51 am

  YEMEZLER HİÇ HER KIZ BİR BAKIŞA BAKAR.ZİRA O BANA MUHTAÇ…TEKLİF EDERİM İSTERSE GELİR İSTEMEZSE GELMEZ …ZATEN SİLDİYSEM KAFAMDAN BİR DAHA AĞZINYLA KUŞ TUTSA BAŞARAMAZ…

  • hulya

   Kasım 24, 2016 de 4:47 am

   Belli

 7. Arya

  Ekim 23, 2016 de 3:09 pm

  Benimde sevgilim benden ayrildi arkadasim ve onun arasinda tercih yapmami istedi buna tepki gosterincede ayrildi ve bir daha asla barismam dedi nasil dondurebilirim lutfen yardim edin.

 8. Kerim

  Ekim 28, 2016 de 10:37 pm

  Gerçekten işe yarıyor mu kızlara karşı böyle tavır sergilemek

 9. Damla

  Ekim 31, 2016 de 11:12 pm

  Merhaba benimde sevgilim benden ayrildi 6 ay sureli bir iliskimiz vardi . Hersey cok guzel gidiyodu.Sonra birden bana soguk davranmaya basladi ,canının sıkkın oldugunu bu aralar kimseyle gorusmek istemedigini soyleyerek bu sekilde ayrilmak istedi. Bir diger neden ise ben 20 yasindayim ve sevgilim 32 yasindaydi evlilige sicak bakmadigindan benim ise gelecek planlari yaptigimdan ayrilmak istedi . Ortak arkadaslarimiz var ayni is yerinde calisiyorduk. Ne yapmaliyim

 10. Damla Kötü Yollardasın

  Kasım 22, 2016 de 8:59 pm

  Öncelikle Damla Kafanı Bi Sağ Sola Salla İçinde Birşey Sallanmıyorsa İçi Boşdur

 11. nehir

  Kasım 29, 2016 de 4:13 pm

  Bende yazınızı çok beğendim ve benim de yardıma ihtiyacım var şuanda ilk sevgilimle 8 yıl sonra ilkkez karşılaştık ve kalbim ilk günki gibi çarpiyor. Şuanda spora gittigim salonda hoca.. onun dikkatini çekmem lazim ama bu konuda çok çekimserim yardım edin bana ayrica eski erkek arkadaşım cok cekimser birisi duygularini anlamak cok zor

 12. Nzn

  Aralık 8, 2016 de 8:06 pm

  Slm arkadaslar ise yariyormu gercekten sevgilimden ayriyim ve her gece sabaha kadar oturuyorum uyamiyorum bizim ortak arkadaslarimiz yok

 13. Ebru

  Aralık 15, 2016 de 3:08 pm

  Yaklaşık bir yıllık bir ilişkim oldu.Ama bitti lanet olsun ki bitti evlilige çok az bi zman kalmisti ama yptigim hatalari búyútúp ónume dağ gibi koydu ve sonra bittirdi herseyi canim cok yaniyo siz cok guzel seyler yazmişsiniz ama o çok farkli biri bunlar bna yaklasmasi yerine bnden uzaklasmasini saglar bnada yardm edin lütfen

 14. Kalbine esir düşmüş

  Aralık 22, 2016 de 2:32 am

  Merhaba kısa olarak geçiyorum
  Sevdiğim kadın için Istanbul’dan Eskişehir’e gitmiştim iyi hoş görüştük sonra bir kaç olaylar olmuştu ailevi olarak geri dönmüştüm. 4 ay sonra tekrar Bursa’ya okuduğu yere gitmiştim ailemi geride bırakıp kalıcı olarak kalmaya 2 ay kaldım. Mantıksız bir hareketti taa ki o zaman askerlik sürenin geldiğini anlayana kadar mecbur geri dönmek zorunda kaldım. Askere gittim 12 ay boyunca kesintisiz saatlerce,günlerce,haftalarca,aylarca aradım hattını kapattığını bildiğim halde belki bir umut actirmistir diye vazgecmedim. Askerden 2 sene sonra numarasını bulmak için her yolu denedim ve başardım şimdi soğuk soğuk konuşuyoruz ama vazgeçmiyorum.
  Bana yardımcı olun lütfen

 15. asena

  Aralık 25, 2016 de 9:19 am

  Eski sevgilim 1 yıllık ilişkimiz vardı aldattığım için ayrıldık aslında aldatmadım gizli gizli face açtım DİE ayrıldı şimdi sevgilisi var ama benim yazdığım cümlelere karşılık veriyor bi yandanda izliyor istiyor DİE düşünüyorum . şuan sevgilisi olduğu için bişey yapamıyorum ne yapmalıyım bana dönsün .dönmesini istiyorum

 16. Cansu

  Aralık 25, 2016 de 2:44 pm

  Merhaba arkadaşlar bende sevgilimi kıskandım onun fotoraflarini beğenen kıza mesaj attım bu kız ise bunların 10 yıldır komşuymus ve suan sevgilimle ayriyiz mesaj atıyorum cevap vermiyor arıyorum isim var diyip kapatıyor ama çok seviyorum napmam gerek benim bana yardım edin lütfen

 17. srht

  Aralık 29, 2016 de 9:53 am

  Merhaba,

  Ekim ayına kadar birlikte olduğum kişi Aralık ayınd abaşkasına evlenme teklif etti ve Ekim ayıa kada olan herşeyde bana sevgisini anlatıyordu ve bitti o başkasına evlenme teklif etti! ben nasıl yol izlemeliyim?

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mraniye escort
maltepe escort
Pendik Escort
Ataşehir Escort
turk porno